U našoj školi 1.9.2017.g započeo je projekt "Boje znanja" koji je sufinanciran sredstvima Europske unije, a trajat će do 31.8.2019., dakle dvije školske godine.

Cilj ovog projekta je razviti kod učenika motivaciju za učenje, kako u školi tako i izvan nje, potaknuti ih na učinkovitije korištenje intelektualnih potencijala, upoznati ih s manje formalnim načinima učenja, te primjenama znanja u njihovom daljnjem životu. S druge strane učitelji će se upoznati s kreativnim i inovativnim metodama poučavanja kako bi nastavu učinili što raznolikojom i atraktivnijom, a dio projekta će se odnositi i na što uspješnije nošenje učitelja sa stresom i kako intelektualnim tako i emocionalnim izazovima koje ovaj posao nosi.

U projektu sudjeluje 9 učitelja. Učiteljice razredne nastave Antea Rukavina Ivanjko i Ljiljana Bukal, učitelj u produženom boravku Krešimir Pelc, učiteljica matematike Ivana Zrinščak, učiteljica prirode i biologije Danijela Kolarić, učiteljica engleskog jezika Marija Hodak, učitelj informatike Damir Huskić, školska knjižničarka Maja Kovačević te školska psihologinja Ivana Komšić. Oni će tijekom te dvije školske godine održavati aktivnosti s učenicima: Žuti petak - vesela matematika, Petak u sepiji - narodna književnost, Srebrni petak - e-učenje, Zeleni petak - hodaj, istražuj, uči!, Plavi petak - upoznaj svoj grad, Šareni petak - misli kreativno i Narančasta zbornica.

U sklopu ovog projekta učitelji će odlaziti na mobilnosti, odnosno pohađati tečajeve na kojima će dolaziti do novih poticajnih spoznaja koje će onda koristiti u svom radu s učenicima te ih širiti i dalje svojim kolegama unutar i izvan naše škole na učiteljskim i županijskim stručnim vijećima, putem članaka i intervjua, ali i E-twinning aktivnosti u kojoj razmjenjuju ideje kako s kolegama iz Hrvatske, tako i s kolegama iz drugih zemalja Europske unije.

Vise pogledajte na bojeznanja.weebly.com

« Srpanj 2021 »