preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivana Granđe Soblinec Sesvete

Login
Upisi u 1. razred OŠ

Testiranje i upisi u prvi razred za školsku godinu 2024./2025.

 

Poštovani roditelji!

Liječnički pregled djece dorasle za upis u prvi razred obavljate kod školskog liječnika, u Domu zdravlja u Sesvetama.                                                             

Naš školski liječnik je 

Dr. Petra Kreković-Pizent petra.krekovic@stampar.hr

Lidija Strbad, ms lidija.strbad@stampar.hr

Ninska 10; 01 2007 294

Parni datumi: poslijepodne 14-18

Neparni datumi: prijepodne 8-12

 

Upisno područje naše škole čine: Soblinec, Gajec, Popovec, Budenec (zajedničko upisno područje s OŠ Sesvetski Kraljevec), Budenečka cesta I. odvojak (zajedničko upisno područje s OŠ Sesvetski Kraljevec), Šašinovec, Žerjavinec, Belovar, Lužan, Adamovec, Glavnica Donja, Glavnica Gornja, Moravče, Jesenovec.

Za učenike izvan upisnog područja treba obaviti pregled prema upisnom području (postupa se prema čl.18 Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama NN 156/23 prema kojoj „odluku o upisu učenika u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području, za školske ustanove kojima je osnivač jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, donosi nadležno upravno tijelo županije, odnosno Gradski ured“). Kako bismo na vrijeme poslali Gradskom uredu zahtjev za upisom učenika izvan upisnog područja, molimo da nam se javite prije 24.svibnja 2024.

Pedagoški pregled djece dorasle za upis u prvi razred obavlja se u školskim prostorima Matične škole, na temelju pisanog poziva roditeljima.

 

Od 15. veljače do 15. travnja 2024. obavljaju se pregledi djece koja su prošle školske godine dobila odgodu, a od travnja na dalje odvijaju se pregledi ostale djece. 

Ako imate pitanja ili do sredine svibnja ne dobijete poziv, nazovite 01 2042 008, kućni 3 ili 5, školsku psihologinju, pedagoginju ili edukacijsku rehabilitatoricu.

Raspored zvonjenja

Za Soblinec

Za Adamovec

Glavnica Donja

Mjere zaštite protiv zaraznih bolesti
KRESNICE -ŠK. LIST

Dragi učenici, zainteresirani čitaoci!

Ove školske godine školski list      "Kresnice"   izlazi u elektroničkom obliku.

Možete ga pronaći na slijedećoj adresi: http://kresnice.com.hr

Pristup virtualnim učionicama -upute

U prilogu su upute za pristup virtualnim učionicama.

Važna napomena učenicima: Učitelji su formirali vaše učionice gdje možete pratiti nastavu. Nije dozvoljeno formiranje novih timova bez ovlaštenja.  U virtualnim učionicama vrijede pravila kućnog reda Škole. Svaka zlouporaba će biti sankcionirana.

U prilogu se nalazi uputa za učenike - pravila ponašanja.

PROJEKT PROMIKRO

Dragi učenici, poštovani roditelji!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Drago nam je obavjestiti Vas kako su micro:bitovi stigli i u našu školu. Početkom prosinca dobit će ih svi učenici 6. -ih razreda. Učenici zadužuju micro:bitove odmah po dolasku u škole  a  iste vraćaju na kraju školske godine. Tijekom godine ih mogu koristiti na nastavi i kod kuće. Svaki učenik dobiva komplet opreme – ili jedan GO komplet, ili jedan komplet opreme iz Club paketa (micro:bit, upute, kućište za baterije, baterije i USB kabel).  Podsjećamo kako su svi edukacijski i predmetni materijali za korištenje micro:bita dostupni na edukacijskom web portalu   IRIM-a  pod        " Izradi".

Sretno s početkom korištenja micro:bitova u nastavi!

 

Tražilica
Ivan Granđa (1879 - 1953)

Ivan Granđa (1879 – 1953)

 
Ivan Granđa rođen je 25. ožujka 1879. u Šašinovcu. Pučku školu polazio je u Cerju (1886-1890). Čitao je novine, osobito Dom i Hrvatska misao koje su izdavali braća Radić, i stvarao vlastitu knjižnicu koju su pretežno činile knjige gospodarskoga sadržaja što je u to vrijeme, na selu, uistinu bila velika rijetkost. Jedan je od osnivača seljačke zadruge u Cerju 1906., njezin potpredsjednik i od 1908. tajnik. Ubrzo postaje članom GO Hrvatske pučke seljačke stranke (HPSS) i nadzornog vijeća Hrvatske seljačke tiskare. Osnovao je osam zadruga u Sesvetskom prigorju, a od 1913. – 1922. predsjednik je uzorno vođene zemljišne zajednice.
 
Za vrijeme I. svjetskog rata ušao je u poslovni odbor Hrvatsko-slavonskoga gospodarskoga društva i bio je jedini seljak u njemu. U 1920-im član je nadzornog odbora osiguravajuće zadruge Providnost u Zagrebu i ravnateljstva dioničke zadruge Hrvatski seljački dom koja je prikupljala sredstva za Seljački dom. Za narodnog zastupnika Granđa je bio izabran na skupštinskim izborima 1925. i 1927. Ranjen je u ruku prilikom atentata u beogradskoj Skupštini na Stjepana Radića i hrvatske zastupnike. Član je predsjedništva HSS. Povremeno se javlja političkim člancima u Domu. U upravnom je odboru Seljačke sloge (1925-1929 i nakon njezine obnove 1935), kulturno-prosvjetne organizacije HSS koja se bavila i poticanjem zadrugarstva te je njezin blagajnik (1935-1937). Radi regulacije potoka Zeline organizirao je seljake za prokapanje kanala u Šašinovcu. Za osnivanje zadruga koje bi radile na regulaciji (isušivanju i natapanju) rijeka zauzimao se još 1922. u Gospodarskom listu. Uz to dugogodišnji je predstavnik suda dobrih i poštenih ljudi u Šašinovcu, jednog od glavnih sredstava za jačanje lokalne samouprave koje je poticala Seljačka sloga, i predsjednik mljekarske zadruge u Šašinovcu (osnovana 1931). Surađivao je u Seljačkom svijetu i 1934., u nekoliko brojeva, uredio njegovu stranu, Zadrugarski vjesnik.
 
Potkraj 1930-ih ne odobrava u potpunosti Mačekovu politiku i s grupom oporbeno raspoloženih „radićevaca“ dolazi u sukob s pripadnicima Hrvatske seljačke zaštite. Vjerojatno preko sinova, članova KP, postaje simpatizer partizana koji se u svojim akcijama služe njegovom kućom, ali im se formalno nije pridružio. Potkraj rata izabran je za predsjednika Okružnog odbora JNOF Zagreb, a nakon rata bio je biran u Ustavotvornu i Narodnu skupštinu te 1946. i 1950. u Sabor NRH. Bio je i član Prezidijuma NRH. Na prvom zadružnom kongresu 1946. izabran je za predsjednika Glavnoga zadružnog saveza NRH. Uz to bio je u odboru Narodne fronte, potpredsjednik IO HRSS i, do pred smrt, predsjednik Seljačke sloge. Umro je 31. ožujka 1953. u 74. godini života, a pokopan je uz Stjepana Radića u arkadama na zagrebačkom Mirogoju.

 

Izvor: Sesvete.hr

 

 

preskoči na navigaciju